Za Nedimovo liječenje do sada prikupljeno 15 000 KM

U Goraždu je u toku velika humanitarna akcija za pomoć planinaru Nedimu Bezdrobu, koji se nakon teške saobraćajne nesreće nalazi u izuzetno teškom zdravstvenom stanju. Već u srijedu planiran je njegov odlazak u Istanbul, gdje će biti nastavljeno liječenje.
Građani Goražda još jednom pokazuju svoju humanost i solidarnost. Jedna od aktivnosti koja je privukla veliku pažnju bio je Humanitarni bazar, na kojem su sugrađani pripremali poslastice i darivali ih svima koji su ostavili novčani prilog. Tokom ove akcije prikupljeno je 6.500 KM, dok je dodatnih 8.500 KM obezbijeđeno putem volontera i uplata na račun Udruženja.
Ukupan iznos potreban za liječenje iznosi 80.000 KM, a iz humanitarnog udruženja izražavaju nadu da će sredstva, kao i mnogo puta do sada, biti prikupljena u kratkom roku. Kako navode, već sada se javljaju brojna udruženja, prijatelji iz dijaspore, kao i firme i preduzeća spremni da pomognu.
S obzirom na to da su praznični dani iza nas, očekuje se da će već od ponedjeljka intenzitet donacija dodatno rasti, ističu u Humanitarnom udruženju “Svjetlo grada”.
Iz Udruženja su potvrdili da će odmah uplatiti prvi dio sredstava za liječenje, uključujući troškove transporta pacijenta i njegove pratnje, u iznosu od 20.000 eura, dok će klinici u Istanbul dostaviti i pisanu garanciju da će preostali iznos biti uplaćen u najkraćem mogućem roku.
Građani pomoć mogu uplatiti na račun Humanitarnog udruženja “Svjetlo grada” Goražde (BBI banka), broj računa 1415255320023297, uz naznaku “Pomoć za liječenje Nedima”. Dostupan je i PayPal račun, kao i direktna pomoć volontera i humanitarnih kutija postavljenih u gradu.



