Uncategorized

Stanje na cestama u BiH: Mokar kolovoz, opasnost od odrona

Povremeno slaba kiša i mjestimično mokar kolovoz će u većini krajeva naše zemlje pratiti vozače, kažu iz BIHAMK-a jutros.

Zbog niske oblačnosti vidljivost može biti smanjena na prevojima, dok je opasnost od odrona u ovakvim uslovima uvijek prisutna. U jutarnjim satima kada se broj vozila i intenzitet saobraćaja osjetno pojačava tada su uobičajeni česti zastoji i prekidi u saobraćaju.

Deminiranje terena

Zbog radova na deminiranju terena na magistralnom putu Ustiprača-Goražde (na lokalitetu kamenoloma), svakog radnog dana u vremenu od 09 do 15 sati dolazi do polusatnih obustava saobraćaja.

U toku je sanacija klizišta u mjestu Sijeračke stijene na magistralnoj cesti Dobro Polje-Miljevina, gdje u vremenu od 08 do 17 sati dolazi do obustava u trajanju do 45 minuta.

Zbog radova na sanaciji kolovoza na magistralnoj cesti M-14.2 Orašje-Šamac, saobraća se jednom trakom, u vremenu od 07:00 do 16:00 sati, svakim danom osim nedjelje.

Zbog radova na sanaciji kolovoza na magistralnoj cesti M-4 Donja Orahovica-Šićki Brod saobraća se naizmjenično, jednom trakom, od 08 do 16 sati, svaki dan osim nedjelje.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Zbog radova na sanaciji dilatacije na mostu u Ostrožcu, na magistralnoj cesti Konjic-Jablanica, saobraća se usporeno, jednom trakom, uz regulaciju semaforima.

Zbog oštećenja kolovoza na magistralnom putu Žepče–Maglaj (lokacija Ozimica), na mjestu spoja sa budućom petljom autoceste, saobraća se usporeno.

Radovi su aktuelni i na dionici autoceste A-1 Podlugovi-Sarajevo sjever, kao i na magistralnim cestama: Bileća-Trebinje (na lokalitetu Žudojevići), Zavidovići-Vozuća (u mjestu Krivaja), Klašnice-Banja Luka, Jablanica-Blidinje (na dionici Jablanica-Kosne Luke), Jablanica-Prozor (naselje Mirci), Semizovac-Olovo, Gacko-Foča (u Sastavcima), Mostar-Čitluk (na ulazu u Čitluk) i Jajce-Crna Rijeka.

Novi sistem

Na graničnim prijelazima zadržavanja za putnička vozila nisu duža od 30 minuta.

Zbog registracije putnika po novom sistemu ulaska i izlaska u zemlje Evropske unije (EES, Entry/Exit System), moguća su duža zadržavanja na graničnim prijelazima.

Granični prijelaz Brčko otvoren je za putnička vozila do 3,5 tone. 

Zabranjen je saobraćaj za vozila preko 5 tona najveće dozvoljene mase na graničnom prijelazu Karakaj (kod Zvornika). Teretna vozila preko 5 t preusmjeravaju se na granične prijelaze Bratunac ili Rača, dok autobusi mogu koristiti GP Šepak. Teretna vozila mogu saobraćati na GP Šepak od 09 do 13 sati i od 22 do 06 sati (vikendom mogu prelaziti u terminu od 22 do 06 sati).

Prikaži više

Related Articles

Odgovori

Back to top button
Close
Close