Radovi na sanaciji regionalnog puta R448 u centru Goražda u završnoj fazi

U Goraždu su uzavršnoj fazi radovi na sanaciji puta R-448 Goražde – Potkozara – Hrenovica, dionici kroz centar grada, a ovaj projekat sa 100.000 KM finansira Vlada BPK Goražde posredstvom kantonalne Direkcije za ceste. Sanacija je bila neophodna s obzirom da je saobraćajnica u užem gradskom jezgru pretrpila značajna oštećenja.
Danas je započelo asfaltiranje kod Mosta žrtava genocida u Srebrenici, a potpuna sanacija najoštećenijih lokacija na biće završena za nekoliko dana.
„Ova dionica bila je u vrlo lošem stanju i upravo zbog toga smo ovim aktivnostima pristupili ozbiljno i prioritetno. U narednim danima završavamo radove, nakon čega će ovaj dio grada dobiti znatno ljepši izgled i kvalitetniji kolovoz, presvučen novim slojem asfalta – kazao je ministar za privredu BPK Goražde Mensad Arnaut.
Izvođač radova je preduzeće Goraždeputevi, dok su iz nadležnih institucija upućeni apeli svim učesnicima u saobraćaju da imaju razumijevanja tokom trajanja radova.
Potpuna sanacija planirana je na dionici od semafora do Mosta žrtava genocida u Srebrenici, zatim prema ulici Meha Drljevića, kao i na potezu od mosta do priključnog puta prema naselju Luka. Nakon realizacije ovih radova, predviđena je i djelimična sanacija ostalih saobraćajnica u nadležnosti kantona, u skladu s raspoloživim budžetskim sredstvima.



