Novosti

Vozači, budite strpljivi: Zabilježene velike gužve na graničnim prijelazima

Najgore je na prijelazima Bosanska Gradiška, Bosanska Rača, Gradina, Orašje, Brčko

Pojačan je promet vozila na izlazu iz Bosne i Hercegovine na graničnim prijelazima Bosanska Gradiška i Gradina, Orašje, Bosanska Rača i Brčko. Na ostalim graničnim prijelazima zadržavanja za sada nisu duža od 30 minuta.

– U tunelu Crnaja, na putu Konjic-Jablanica, do daljnjeg neće biti noćnih obustava saobraćaja. Kroz tunel se saobraća jednom trakom, naizmjenično.

Radovi na redovnom održavanju rasvjete izvode se u tunelu Vranduk na dionici Zenica-Nemila. Svaki radni dan u vremenu od 23 do 05 sati ujutro, saobraća se jednom trakom, naizmjenično.

Na magistralnom putu Jajce-Donji Vakuf zbog radova u tunelu Skela, tokom dana saobraća se naizmjenično, jednom trakom. U noćnim satima (22-06 sati) saobraćaj se obustavlja i preusmjerava na obilaznicu oko tunela.

Sporije, zbog radova, saobraća se i na putnim pravcima: Donji Vakuf-Travnik (Komar), Žepče-Zenica (Golubinja), Ripač-Dubovsko, Bosanski Šamac-Orašje (dionica Grebnice-Bazik), Grude-Ljubuški (na izlazu iz Gruda) i Stolac-Hutovo (u mjestu Cerovica).

Zbog aktiviranog klizišta, na dionici magistralnog puta Foča-Goražde (u mjestu Filipovići) saobraća se usporeno, jednom saobraćajnom trakom.

Na putu Rudo-granični prelaz Uvac zbog oštećenja mosta, zabranjen je saobraćaj za teretna vozila preko 10 tona ukupne mase, dok je za ostala vozila brzina kretanja na mostu ograničena na 20 km/h – navode iz BIHAMK-a.

avaz

Prikaži više

Related Articles

Odgovori

Back to top button
Close
Close