Novosti

Udruženje oboljelih od cerebralne paralize i distrofije BPK izvezlo u SAD 1.000 komada zaštitnih pamučnih maski za lice

Odmah po izbijanju pandemije Covid-19, osobe sa invaliditetom zaposlene u zaštitnoj radionici „Životna pomoć“ počeli su proizvoditi zaštitne pamučne maske za lice. Bili su prvi u Bosansko-podrinjskom kantonu koji su počeli proizvodnju maski za Zavod za javno zdravstvo BPK i za Civilnu zaštitu, te na taj način dali svoj doprinos u borbi protiv pandemije, za šta su dobili Zahvalnicu od komandanta Kantonalnog štaba civilne zaštite BPK.

Vrijedan rad, ali i izvrstan kvalitet maski bio je široko prepoznat. Zaštitna radionica „Životna pomoć“ je izvezla 1.000 komada zaštitnih pamučnih maski za lice u Sjedinjene Američke Države, gdje je naručilac maske donirao fondaciji Florence Fuller na Južnoj Floridi. Izvoz maski koje su izradili članovi oboljeli od cerebralne paralize i distrofije u BPK bio je znatno medijski popraćen u američkoj saveznoj državi Floridi.

UCD Goražde – borba za dostojanstvo najranjivijih kategorija društva

Udruženje oboljelih od cerebralne paralize i distrofije djeluje od 1996. od kada se aktivno angažuje na zastupanju prava osoba sa invaliditetom u svim segmentima zivota, kao jednoj od najranjivijih kategorija u našem društvu, kao i na upošljavanju osoba sa invaliditetom u svojoj zaštitnoj radionici.

Članovi UCD Goražde rade i pokušavaju da dostojanstveno žive od svog rada. U kvalitet njihovih proizvoda – platnenih pokućnica, pamučnih kecelja, cekera, posteljina, ukrasnih i jastuka za putovanja, odavno su se uvjerili stanovnici BPK, a odnedavno i Floride u SAD-u.

Proizvode zaštitne radionice možete pronaći i naručiti na https://ucpd.org/proizvodi/ i preko Facebook stranica Udruženje oboljelih od cerebralne paralize i distrofije i Radionica „Životna pomoć“ doo za radnu okupaciju osoba sa invaliditetom Goražde.

Svaki proizvod iz radionice priča priču osoba s invaliditetom

„Svaki proizvod iz radionice priča priču osoba sa invaliditetom, a to su priče o želji osoba sa invaliditetom da pokažu i dokažu da mogu da rade. I to da rade kvalitetno, te da trebaju biti tretirani kao ravnopravni članovi zajednice koji doprinose zajednici svojim radom kojim hrane svoje porodice“ izjavila je Amela Imamović, menadžer prodaje.

Aktivnosti UCD Goražde na promociji rada zaštitne radionice „Životna pomoć“ podržava CARE International Balkans u okviru projekta „Unapređenje socijalnih usluga kroz jačanje NVO u BiH“, a financijski podržavaju CARE Češka i Vlade Češke Republike. UCD Goražde poziva da građani kupuju domaće proizvode, proizvedene vrijednim rukama osoba sa invaliditetom i da doprinesu borbi protiv diskriminacije prema osobama sa invaliditetom u zajednici.

Prikaži više

Related Articles

Odgovori

Back to top button
Close
Close