Novosti
Protest u Banjaluci: Gladni smo za Božić, a novac se troši na Lepu Brenu










- Ispred skupštine grada Banja Luke, roditelji djece sa smetnjama u razvoju ponovo su jutros organizovali protest zbog kašnjenja socijalne pomoći za mjesece novembar i decembar.
- Prethodna tri dana oko 50 roditelja sastaje se ispred Skupštine te ne vidi drugi način rješenja ovog problema. Problem vide u političkom prepucavanju koji ide preko leđa onih koji to najmanje zaslužuju.
- Kako oni navode, novčana sredstva za ovu vrstu pomoći dolaze 50% iz budžeta Vlade Republike Srpske, dok ostalih 50% finansira Grad Banja Luka. I dok je Vlada svoj dio uplatila, oni se pitaju šta je sa ostalih 50% i gdje su “otišla” uplaćena sredstva iz Vlade.
- Nedostatak novčane pomoći za tuđu njegu u iznosu od 110 KM i invalidnina od 120 KM koja kasni za dva mjeseca uveliko predstavlja problem roditeljima kojima njihove plate nisu dovoljne za normalan život u ovakvoj situaciji.
- Osim roditelja požalio nam se i jedan od korisnika ove socijalne pomoći, Bojan Predojević, a nepravdu vidi u neracionalno raspoređenim sredstvima povodom novogodišnjih koncerata Željka Samardžića i Lepe Brene te se pita da li su vlastima prioritet zabava ili osnovne ljudske potrebe onih koji zbog svojih nedostataka ne mogu sami da ih zadovolje.
- “Kako ih nije sramota da nam ne uplate novac, da budemo gladni na Božić“ dodao je Bojan za Vijesti.ba.
- Gradonačelnik grada Banja Luke Draško Stanivuković i predsjednik skupštine Ljubo Ninković rekli su da imaju volju da se problem riješi ali kako roditelji kažu ne preduzimaju konkretne korake koji vode ka rješenju problema.
- Nezadovoljni roditelji ne planiraju da prekinu protest sve dok sredstva ne budu uplaćena.
- I. P
- (Vijesti.ba)



