GoraždeNovosti

Ove godine 84.500 KM izdvojit će se finansiranje/sufinansiranje projekata boračkih udruženja

Na 92. redovnoj sjednici, Vlada Bosansko-podrinjskog kantona Goražde dala je saglasnost Ministarstvu za boračka pitanja za  utrošak novčanih sredstva za finansiranje/sufinansiranje projekata/programa i zahtjeva udruženja boračkih populacija u 2021.godini, u ukupnom iznozu od 84.500 KM.

Sa ovim sredstvima finansirat/sufinansirat će se jedanaest projekata šest boračkih udruženja i jedan zahtjev jednog boračkog udruženja, te pružiti pomoć u radu Fondacije „Istina za Goražde“.

Prema riječima ministra, sredstva su odobrena putem javnog poziva za raspodjelu sredstava za finansiranje/sufinansiranje projekata i aktivnsoti udruženja boračkih populacija i fondacija koje doprinose poboljšanju statusa boračkih populacija na prostoru BPK Goražde, na koji je pristiglo četrnaest projektnih aplikacija i jedan zahtjev.

„ Najveći dio sredstava predviđen javnim pozivom u iznosu od 36.000KM predviđen je za sufinsniranje kombi prijevoza koji pripadnici boračke populacije kroz prava svakodnevno koriste do Sarajeva, odnosno do banjskih  liječilišta. Sredstva u iznosu od  30.000 KM dodijeljena su  Fondaciji „Istina za Goražde“ koja već nekoliko godina unazad pomaže porodice optuženih pripadnika ARBiH, a u ovoj godini, sufinanirat ćemo i još jednu novu aktivnost a to je snimanje dugometražnog dokumentarnog filma o legendarnom komandantu Zaimu Imamoviću.  Kao i ranijih godina, sa JP RTV BPK Goraže realizovat ćemo projekat sjećanja na naše poginule šehide i branioce“-ističe ministar za boračka pitanja BPK Goražde Edin Aganović.

Ovom prilikom, ministar Aganović kazao je da će Ministarstvo za boračka pitanja i ove godine  sufinansirati nabavku udžbenika za djecu pripadnika boračkih populacija, a za ostvarivanje tog prava bit će raspisan javni poziv, koji se zbog procedura koje je potrebno provesti, može očekivati sedmicu prije početka nove školske godine.

Prikaži više

Related Articles

Odgovori

Back to top button
Close
Close