Još jedna akcija FUP-a u Sarajevu: Uhapšen 20-godišnjak, zaplijenjena droga, pištolj i bombe

Policijski službenici Federalne uprave policije pod nadzorom Kantonalnog tužilaštva KS, i po Naredbi Općinskog suda u Sarajevu izvršili su jučer akciju na području Sarajeva i tom prilikom uhapsili osobu S.A. (2005).
“Navedena osoba se sumnjiči za počinjenje krivičnog djela ‘Neovlaštena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga’ i krivičnog djela ‘Nedozvoljeno držanje oružja ili eksplozivnih materija'”, saopćeno je iz FUP-a.

Foto: FUP
U saopćenju se dodaje da je prilikom realizacije Naredbe izvršen pretres (osobe, kuće, pomoćnih objekata), kojom prilikom su pronađene dvije ručne bombe, jedan pištolj, određena količina municije, te materija koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu amfetamin.

Foto: FUP
Također, pronađeni su i drugi predmeti koji se mogu dovesti u vezu s izvršenjem navedenih krivičnih djela.

Foto: FUP
Uhapšeni je radi kriminalističke obrade sproveden u službene prostorije Federalne uprave policije, protiv njega će biti podnesen Izvještaj o počinjenom krivičnom djelu nadležnom Tužilaštvu.
klix.ba