Novosti

Uposlenici Hitne pomoći u Sarajevu u čast preminulog kolege upriličili defile ambulantnim vozilima

Prije dva dana u Sarajevu je preminuo uposlenik Hitne pomoći Sarajevo Džebrail Šišić, a koji je bio zaražen koronavirusom. U njegovu čast kolege su danas napravile kolonu ambulantnih vozila i pod rotacijama napravili krug gradskim ulicama.

Preminulom će danas biti obavljena dženaza na gradskom groblju Vlakovo.

Džebrail Šišić Šile (54) se prema riječima njegovih prijatelja 10 dana borio s koronavirusom u Izolatoriju na Podhrastovima, ali je na kraju izgubio životnu bitku.

Na zvaničnoj Facebook stranici Hitne pomoći je u emotivnom statusu poručeno da je njegova smrt najtužniji poslijeratni dan u toj ustanovi.

Direktorica Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu prof. dr. Sebija Izetbegović povodom smrti medicinskog radnika je izjavila da je imao najtežu kliničku sliku koju su do sada vidjeli na KCUS-u.

“Bio je potpuno zdrav, bavio se sportom”, kazala je prof. Izetbegović. Iza Šišića je ostala supruga i dva sina.

Klix

Prikaži više

Related Articles

Odgovori

Back to top button
Close
Close