Novosti

Oštre kritike i ismijavanje Milorada Dodika: Bisera Turković i Sven Alkalaj brišu pod sa njim

Pozivam građane RS da Dodiku pošalju poruku – sve dok ne provedeš zaključke od 10.12. ništa ti ne vjerujemo, ističe Igor Crnadak

Partija demokratskog progresa (PDP) održala je danas press konferenciju povodom jučerašnje sjednice Narodne skupštine Republike Srpske. Prisutnim novinarima su se ispred PDP-a obratili potpredsjednici stranke Igor Crnadak i Jelena Trivić.

Crnadak je poručio kako će “elementarna nepogoda zvana Dodik” trajati još samo nekoliko mjeseci.

– Žao mi sto je javnost bila 17-18 minuta izložena torturi Milorada Dodika… Ali još dva tri mjeseca i proći će i ta elementarna nepogoda, rekao je Crnadak.Nekadašnji državni ministar izjavio je kako “Bisera i Alkalaj brišu pod sa Dodikom”.

– Pozivam građane RS da Dodiku pošalju poruku – sve dok ne provedeš zaključke od 10.12. ništa ti ne vjerujemo. Dok se ne formira vojska, nećemo vjerovati. Pitajte ga zašto Bisera i Sven Alkalaj brišu pod sa njim? Zašto nikada nije objavio broj Srba i pozicije koje imaju u MIP-u i kako je to bilo u decembru kada sam ja bio?, upitao je on.

Jelena Trivić je, sa druge strane, kazala kako je prenos nadležnosti zapravo lažna tema.- Mi smo juče raspravljali o međunarodnoj političko-bezbjednosnoj situaciji u RS i položaju i pazite -ulozi RS u tome, svjesni činjenice da smo mi mali…, ističe Trivić.

Dotakla se i brutalnih likvidacija na području Republike Srpske, poput ubistva načelnika prijedorske krim-policije Radenka Bašića.

– O tim pitanjima vlast treba da da odgovor. Također, ranije pitanje poslanika ministru Lukaču, ko je imao kriptovane aplikacije, koliko ih je imao, ko je imao. Odgovor ministra da među tim licima ima i pripadnika policijskih struktura, da neće štititi nikoga, a o tome se više ne priča, poručila je ona.

face.ba

Prikaži više

Related Articles

Odgovori

Back to top button
Close
Close