Uncategorized

Ginex osigurao 100.000 KM za nabavku modernog ultrazvuka Kantonalnoj bolnici u Goraždu

Kantonalna bolnica Goražde nabavila je moderni ultrazvučni aparat za potrebe radiološke službe u vrijednosti od 100.000 KM za što je cjelokupan iznos osigurala goraždanska kompanija Ginex.

“Zahvaljujući našim donatorima, menadžmentu ustanove i kantonalnom ministarstvu dobili smo visoko kvalitetan aparat. To je Mindray ultrazvučni aparat visokokvalitetnog softvera sa kojim praktično možemo raditi vrlo veliki broj pregleda u visokoj rezoluciji, a uz tri postojeće sonde vrlo uspješno raditi prikaz površinskih i dubokih struktura, kolor dopler preglede. Sve to smo radili, ali odsada u novoj i kvalitetnijoj formi”, kaže dr. Eldin Delić, šef radiološke službe Kantonalne bolnice Goražde.

Dr. Fuad Rovčanin, direktor Kantonalne bolnice Goražde kaže da će uređaj koristiti uporedo sa dosadašnjim uređajem s tim da će novi biti bazni aparat dok je postojeći uređaj premješten u Urgentni centar Kantonalne bolnice kako bi se koristio za preglede pacijenata koji zahtijevaju urgentni ultrazvuk.

Nakon nabavke ovog uređaja u Kantonalnoj bolnici nastavljaju aktivnosti na potpunoj digitalizaciji radiološke službe.

“Ako budemo imali mogućnosti da nabavimo još jedan digitalni aparat, solucija je da možda nabavimo digitalni mamograf čime bi zaokružili radiološku službu koja bi bila digitalizirana i uvezana u pacs i ris sistem” kaže dr. Rovčanin.

Senad Čeljo, ministar zdravstva BPK Goražde ističe da su od početka opredijeljeni za jačanje ove zdravstvene ustanove,

“Opredijeljeni smo da jačamo kadrovski i opremom ovu ustanovu, zaista dugujemo veliku zahvalnost društveno odgovornoj kompaniji Ginex koja je osigurala sredstva u cijelosti za nabavku ultrazvuka raspodjelom dobiti, zahvaljujem menadžmentu društva što su podržali jedan ovakav projekat i nadam se uspješnoj saradnji u budućnosti jer su pokazali razumijevanje za ovaj zadatak, da osnažimo naše zdravstvo koje svima treba”, kaže Čeljo.

Čeljo je naglasio da bi na ovaj način pitanje radiološke dijagnostike u Kantonalnoj bolnici Goražde bilo riješeno za narednih 15 do 20 godina.

klix.ba

Prikaži više

Related Articles

Odgovori

Back to top button
Close
Close